Darmowa dostawa od 200 zł 📦

Menu Zamknij

Showing 1–16 of 70 results

Kurtki i płaszcze vintage i retro: stylowa ochrona
przed zimnem!

Kurtka to podstawowy element garderoby na chłodne dni. I jak każdy ciuch – nie musi być nudna i zwyczajna. Dlatego zachęcamy do wyboru odzieży vintage. Jesteś miłośnikiem kultowych marek? A może miłośnikiem odzieży lat 80’ i 90’? Jeśli tak – postaw na ubrania retro z unikatowymi wzorami i detalami! Z taką kurtką zabłyśniesz też na festiwalu vintage. Zapraszamy do naszego poradnika, jak i gdzie najlepiej znaleźć stylowe kurtki vintage dla mężczyzn.

Charakterystyka kurtek vintage

Wszystkie kurtki i płaszcze vintage w stylu retro to drobne kawałki ogromnej kultury. Zwykle pochodzą z lat 80’ i 90’. Można znaleźć nawet modele z wcześniejszych dekad! Niepowtarzalny styl kurtki retro to z pewnością jej największa zaleta. Każda kurtka ma swoją własną historię i charakter. To właśnie nadaje im rangę absolutnych
unikatów. Kurtki vintage są również wykonane z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu utrzymują swoją formę i jakość nawet przez długie lata użytkowania.
Czego szukać podczas zakupów kurtek vintage?

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na:

  • Materiał: Jakość, jakość, i jeszcze raz jakość. Jeśli chcesz, żeby kurtka długo Ci służyła – sprawdź metkę. Upewnij się, że jest wykonana z materiałów wysokiej jakości.
  • Fason: Nie ma chyba części szafy, która potrafi mieć aż tak zróżnicowane kroje.
    Dlatego, jeśli znajdziesz kurtkę z fitem, który Ci odpowiada – upewnij się, jakie ma wymiary.
  • Styl: Wybór na rynku vintage jest ogromny, więc z pewnością każdy znajdzie coś
    dla siebie. Przeglądaj, dopóki nie znajdziesz tej idealnej kurtki dla Ciebie i Twojego stylu.
  • Stan: Kurtki vintage są często już używane, dlatego warto zwrócić uwagę na ich stan. Unikaj kurtki z przetarciami, przecierającymi się szwami czy plamami.
  • Cena: Niektóre kurtki mogą kosztować tak mało, że na wszelki wypadek lepiej

sprawdzić, skąd wzięła się tak niska cena. Nie zawsze musi być w tym haczyk – czasem można mieć farta!

Gdzie szukać kurtek vintage i retro?

Znamy kilka miejsc, gdzie możesz kupić odzież vintage online i nie tylko: Sklepy internetowe: Przede wszystkim nasz! Znajdziesz u nas stylowe kurtki vintage dla mężczyzn. Warto jednak zapoznać się z innymi sklepami. Targi vintage: Zazwyczaj to tam znajdziesz ubrania vintage w dobrych cenach. Nigdy nie wiesz, co uda Ci się wyhaczyć wzrokiem! Przy okazji – zawsze możesz się targować ze sprzedawcami… Sklepy stacjonarne: Vintage to też lokalność. Jeśli w Twojej okolicy znajdują się jakieś sklepy, do których możesz podejść z buta – śmiało – stań się części całej kultury. Wyprzedaże: Najczęściej to właśnie na takich wydarzeniach znajdziesz ciuchy w
najniższych cenach. Nie zapominaj sprawdzać, czy przypadkiem nie możesz wziąć w jakimś udziału.
Podczas zakupów zawsze możesz wrócić do naszego poradnika.
Serdecznie zapraszamy! Vintage to kultura, im głębiej w nią wejdziesz, tym szybciej dowiesz się wszystkiego na
jej temat. Pamiętaj jeszcze o jednym, vintage to second hand. Nie ratujesz tylko swojej garderoby, ale i naszą planetę! Życzymy miłych zakupów!